Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

"Świąteczne pierniki"

W naszym przedszkolu tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci wraz z rodzicami dekorują świąteczne pierniki.W dniach od 11 do 13 grudnia w przedszkolu unosił się zapach pierników, kojarzony z tym magicznym okresem świątecznym. Wszystkie rodziny dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Trudno było się oprzeć i nie skosztować choć odrobinki. Spotkania wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój i wszystkim bardzo się podobały!

"Mikołajki"

Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie.6 grudnia z workiem pełnym prezentów przybył i do nas. Dzieci żywiołowo powitały długo wyczekiwanego gościa piosenką. Wszystkie dzieci były grzeczne w tym roku, więc zostały obdarowane prezentami.
Dziękujemy Mikołajowi za podarunki oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

"Barbórka"

Grudzień to miesiąc wielu świąt, a jednym z nich jest Barbórka.Chcąc przybliżyć dzieciom tradycje związane z tym świętem w każdej grupie gościliśmy Górnika - jednego z tatusiów.Spotkania zaczęły się od omówienia stroju galowego, w których przyszli górnicy.
Górnicy przynieśli do pokazania węgiel, który dzieci mogły zobaczyć i dotknąć oraz sprzęty potrzebne w ich codziennej pracy.  Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z górnikiem i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. W ramach podziękowania za wizytę Górnicy otrzymali od dzieci laurki.

Grupa rekonstrukcyjna "Ategrom"

Rok 2018 obfituje w różnorodne wydarzenia o wydźwięku patriotycznym. 22.11 nasze przedszkole gościło Grupę Rekonstrukcyjną "Ategrom" z Polkowic. Goście opowiedzieli o różnych godłach noszonych na żołnierskich czapkach. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty z okresu II wojny światowej używane przez WOJSKO POLSKIE.Wizyta stanowiła fantastyczną, żywą lekcję historii. Serdecznie dziękujemy.

 

"Dbamy o nasze bezpieczeństwo"

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci gościliśmy Strażnika Miejskiego Pana Artura. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bezpieczny poruszaniem się drogą do  z przedszkola.Omówione zostały też zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

Konkurs recytatorski"Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna"

19 listopada w murach naszego przedszkola słychać było wiersze o charakterze patriotycznym, w tym dniu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem."Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna". Jego celem było rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz uwrażliwianie dzieci na piękno mowy ojczystej.Uczestnicy, którzy licznie dopisali, wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Jury, w którym zasiedli: pani Dyrektor. pani Logopeda, pani z biblioteki oraz przedstawiciel rodziców przyznali następujące miejsca i wyróżnienia

GRUPA 3-4 LATKÓW

I Miejsce Ania, Marta

II Miejsce Maria, Wojtek

III miejsce Nikola, Miłosz

Wyróżnienia:

Tomek, Nina, Aleksandra, Zofia

GRUPA 5-6 LATKÓW

I Miejsce Maja i Wiktor

II Miejsce Lena i Julia

III miejsce Filip, Amelia, Rita

Wyróżnienia:

Natalia J., Natalia M., Patrycja, Paweł

"19 dni bez przemocy"

W dniach 12-16 listopada przystąpiliśmy do w ogólnopolskiej kampanii społecznej przeciwko przemocy wobec dzieci, polegającej na promowaniu poszanowania praw dziecka i jego rodziny.Autorem światowej kampanii jest Women's World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. W tym czasie na terenie przedszkola odbyły się cykliczne zajęcia edukacyjne oraz zabawy tematyczne. Wszystkie grupy wykonały plakaty promujące ideę kampanii, a w grupie IV odbyły się pokazowe zajęcia dla TV Polkowickiej.

9.11.2018 był dniem niezapomnianym dla dzieci oraz rodziców z grupy I oraz II. W tym dniu w przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego pióra dokonała uroczystego "Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz pamiątkowych dyplomów. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

"100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości"

W dniach 5-9 listopada w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, wycieczkach oraz zajęciach edukacyjnych. Na warsztatach plastycznych dzieci wykonywały biało - czerwone kotyliony, malowały flagi, kolorowały godła. Zajęcia te pomogły im zrozumieć znaczenie bycia patriotą i jakie znaczenie dla każdego Polaka powinny mieć symbole narodowe. Miały okazję poznać legendy polskie. Najmłodsze dzieci zwiedzały najbliższą okolicę, starsze oglądały wystawę w Starostwie Powiatowym. Uwieńczeniem obchodów był przedszkolny koncert pod hasłem „Śpiewamy piosenki patriotyczne”. Spotkanie rozpoczęto, jak przystało na święto o charakterze patriotycznym wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie rozpoczęły się prezentacje małych i starszych wykonawców. Występom dzieci towarzyszyły pozytywne emocje, zaś każda piosenka była nagradzana głośnymi oklaskami.

"Ekobohaterzy"

W październiku dzieci z grupy IV przystąpiły do projektu Ekobohater. Jest to akcja kierowana do mieszkańców Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Akcja polegała na segregacji odpadów. Dzieci logując się na specjalną platformą zbierały punkty za różne czynności związane z segregacją odpadów w domu, przedszkolu. Odpowiadały na pytania znajdujące się na platformie ZGZM. Za udział w projekcie otrzymaliśmy pamiątkową tabliczkę.

 

Akcja "Rekord dla Niepodległej"

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Sesja zdjęciowa "Jesienne kalendarze"


30 października w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa do jesiennych kalendarzy.

KONKURS RECYTATORSKI

"Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna"

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie recytatorskim "Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna". Celem konkursu jest rozwijanie poczucia przynależności narodowej ,uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej oraz popularyzacja poezji dziecięcej. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria: dzieci młodsze 3-4 latki,II kategoria: dzieci starsze 5-6 latki. Rodzice zgłaszają udział dziecka w konkursie u nauczycielek w poszczególnych grupach w terminie do 31.10.2018 r. (środa) .Należy podać imię i nazwisko dziecka, tytuł i autora utworu oraz dostarczyć wybrany tekst.Prezentacje uczestników odbędą się 12.11.2018 r. (poniedziałek). Godzina rozpoczęcia konkursu zostanie podana w późniejszym terminie.

"Strażomania"

27 września dzieci z grup starszych spotkały się z innymi przedszkolakami na Strażomanii. Jest to akcja profilaktyczno- edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Incjatorami imprezy są polkowiccy strażacy oraz miejscy strażnicy. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Podczas licznych konkursów maluchy wykazały się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.26 września w centrum Piknikowym na osiedlu Polanka dzieci z grupy III i IV wraz z rodzicami wzięły udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez pracowników Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.Rodziny mogły się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach.Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone  ziemniaki i kiełbaski z ogniska. Na zakończenie spotkania na rodziny czekało nie lada zadanie, wykonanie "Rzeźby z ziemniaka". Wszystkie prace można było oglądać w holu przedszkola.

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowaliśmy już po raz trzeci. Na milusińskich, którzy przybyli do amfiteatru czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Zwieńczeniem imprezy było tradycyjne wypuszczenie kolorowych baloników w niebo, mające symbolizować dobrą zabawę.


Wycieczka do wioski indiańskiej "Wokini"

Każdy kto choć na moment chciał przenieść się na Dziki Zachód i zostać wojowniczym Indianinem miał niepowtarzalną szansę urzeczywistnić swoje marzenia. 5 i 6- latki zwiedziły wioskę indiańską. Wzięły udział w atrakcjach takich jak: gry i zabawy, nauka tańca i pieśni,wysłuchały fascynujących opowiadań indiańskich legend, a wszystko to w scenerii dzikiego zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów. Przedszkolaki mogły podziwiać misternie wykonane przedmioty: stroje, broń oraz sprzęty codziennego użytku używane przez indian. Z pewnością większość dzieci będzie chciała tam wrócić.

"Football Academy"

5 września dzieci z grup starszych wzięły  udział w profesjonalnym treningu piłkarskim zorganizowanym przez trenerów Football Academy. Jest to innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działająca na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Piłkarze opowiedzieli o swoim zawodzie, zwrócili szczególna uwagę na zdrowy sposób odżywiania się oraz odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Po krótkiej rozmowie, dzieci wraz z piłkarzami wykonały krótką rozgrzewkę, a następnie pobawiły się w strzelanie goli.

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebrania,które odbędą s11.09.2018 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.


 

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola na dni adaptacyjne, które organizujemy w dniach 27-29 sierpnia 2018r. tj.poniedziałek- środa w godzinach od 9.00 do 11.00.

 

 

Przypominamy Rodzicom, aby 3 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.